Δ’ ÁΝÁΠΤΥΞΙÁΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΡÁΔΟΒΥΖΙΝΩΝ ÁΡΤÁΣ
5-6 ÁΥΓΟΥΣΤΟΥ 2006
ΦΩΤΕΙΝΟ ÁΡΤÁΣ
Φιλοξενßα: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ÁΠÁΝΤÁΧΟΥ ΦΩΤΕΙΝΙΩΤΩΝ & ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΥΝÁΙΚΩΝ ΦΩΤΕΙΝΟΥ
ΣυνδιοργÜνωση: ΟΜΟΣΠΟΝΔΙÁ ΡÁΔΟΒΥΖΙΝΩΝ ÁΡΤÁΣ & ΔΗΜΟΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ
Δþστε üλοι το δυναμικü παρüν.
Οι διαπιστþσεις και οι παρατηρÞσεις σας διαμορφþνουν τις θÝσεις και τις προτÜσεις μας.
Η ÁνÜπτυξη και η Πρüοδος προûποθÝτει ΣυμμετοχÞ-Συνεργασßα-Προγραμματισμü με ΟΡÁΜÁ και ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ
ΟΜΟΣΠΟΝΔΙÁ ΡÁΔΟΒΥΖΙΝΩΝ ÁΡΤÁΣ
ΠΡΟΓΡÁΜΜÁ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ (ΔιαβÜστε περισσüτερα)
ΣÁΒΒÁΤΟ 5 ÁΥΓΟΥΣΤΟΥ 2006 – ΩΡÁ 20:00-23:00
20:00
| ΠροσÝλευση-¸ναρξη
|
20:05
| Χαιρετισμüς κ. ΔημÜρχου Κομποτßου
|
20:10
| Χαιρετισμüς Συλλüγου Γυναικþν Φωτεινοý
|
20:15
| Ομιλßα ‘ÁναδρομÞ στην Ιστορßα του Ραδοβυζßου’ ΚαθηγητÞ ΔιδÜκτωρ Πανεπιστημßου Ιωαννßνων κ. Κων/νου Καραβασßλη
|
20:40
| Ομιλßα ΠροÝδρου Κυνηγετικοý Συλλüγου ¶ρτας κ. ΛÜμπρου ΝÜκη (ΚυνÞγι-οφÝλη-βλÜβες-προοπτικÞ-περιβÜλλον)
|
21:05
| ΠροβολÞ ΝτοκιμαντÝρ ‘Γεφýρια της Ηπεßρου, περιμÝνοντας το θÜνατο’ ΕισαγωγÞ-πρüλογος ΚαθηγητÞ κ. Σπýρου ΜαντÜ, ΠροÝδρου ΚΕΜΕΠΓ
|
21:35
| ΒρÜβευση εκπαιδευτικþν απü την Ο.Ρ.Á.
|
21:45
| ΠροβολÞ ΝτοκιμαντÝρ ‘Το ολοκαýτωμα του ΣÝλτσου’ κ. Βασßλη ΓκανιÜτσα
|
ΚΥΡΙÁΚΗ 6 ÁΥΓΟΥΣΤΟΥ 2006 – ΩΡÁ ΕΝÁΡΞΗΣ 09:00
09:00
| ΠροσÝλευση-¸ναρξη διαδικασιþν
|
09:05
| Áγιασμüς-Χαιρετισμüς κ. Μητροπολßτη ¶ρτας
|
09:15
| Χαιρετισμüς-Áνακοßνωση διαδικασιþν (κ. Γ.Γ. Ο.Ρ.Á.)
|
09:20
| Χαιρετισμüς κ. ΝομÜρχη
|
09:25
| Χαιρετισμüς κ. ΔημÜρχου Κομποτßου
|
09:30
| Χαιρετισμüς Συλλüγου Φωτεινιωτþν
|
09:35
| ΤελετÞ ¸ναρξης
|
09:35
| Χαιρετισμüς-ΚÞρυξη-¸ναρξη εργασιþν υπü εκπροσþπου ΚυβÝρνησης
|
09:45
| Παρουσßαση παρευρισκομÝνων επισÞμων-ΕπισÞμανση ατüμων
|
09:50
| ÁναφορÜ-ΕισÞγηση ΠροÝδρου Ομοσπονδßας
|
10:00
| ΕισÞγηση: ΠροοπτικÝς ανÜπτυξης δρÜσεων αγροτουρισμοý και μικρþν επιχειρÞσεων περιοχÞς Ραδοβυζßου ΕισηγητÞς: κ. Κων/νος Áρβανßτης Δ/ντÞς ΕΤÁΝÁΜ
|
10:15
| ΕισÞγηση: Υγεßα Á/βÜθμια περßθαλψη ΕισηγητÞς: Ιατρüς κ. ¶ννα Τριανταφýλλου
|
10:30
| ΕισÞγηση: ÁνÜπτυξη κτηνοτροφßας περιοχÞς-προβλÞματα-προοπτικÝς ΕισηγητÞς: κ. Γεþργιος Οικονüμου Γεωπüνος Προúστ. ΤμÞματος ΖωικÞς ΠαραγωγÞς
|
10:50
| ΕισÞγηση: ΘÝματα παιδεßας-εκπαßδευσης ΕισηγητÞς: κ. ΣχιζμÝνος Áριστεßδης Εκπαιδευτικüς
|
11:10
| ΔιÜλειμμα-ΚαφÝς
|
11:20
| ΤοποθÝτηση κ.κ. Νομαρχþν – ΤοποθετÞσεις Κυβερνητικþν παραγüντων
|
11:35
| ΤοποθετÞσεις κ.κ. ΔημÜρχων Ραδοβυζßου
|
12:20
| ΤοποθÝτηση κ. Γενικοý ΓραμματÝα ΠεριφÝρειας Ηπεßρου
|
12:40
| ΤοποθετÞσεις Βουλευτþν & πολιτικþν
|
13:15
| ΤοποθÝτηση ΠροÝδρου Ομοσπονδßας Τζουμερκιωτþν
|
13:20
| ΤοποθετÞσεις εκπροσþπων φορÝων-ομοσπονδιþν-οργανισμþν κλπ
|
14:10
| ΤοποθετÞσεις εγγεγραμμÝνων επß θεμÜτων που δεν απαντÞθηκαν κατüπιν αßτησÞς τους
|
14:50
| ÁπαντÞσεις-Δευτερολογßες εισηγητþν και Üλλων εκπροσþπων
|
15:50
| ΣυνοπτικÞ περιγραφÞ-απολογισμüς του Συνεδρßου
|
16:00
| Χαιρετισμüς Προεδρεßου του Συνεδρßου
|
16:05
| ΤÝλος εργασιþν
|
16:10
| ΣυνÝντευξη τýπου
|
16:15
| Γεýμα
|
ΓΙÁ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
Η ΟΡΓÁΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
ΟΜΟΣΠΟΝΔΙÁ ΡÁΔΟΒΥΖΙΝΩΝ ÁΡΤÁΣ